вторник, 28 марта 2017 г.

Конспект уроку  математики у 5 класі
Тема: Узагальнення знань з теми «Геометричні фігури»
Мета: закріпити вміння учнів знаходити площу і об’єм геометричних фігур; показати застосування  науки математики в повсякденному житті; виховувати інтерес до математики як науки; розвивати обчислювальні навички та просторове мислення учнів.

Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
Усно перевірити задачі з домашнього завдання

ІІ. Актуалізація опорних знань
Троє учнів працюють з різнорівневими картками, один учень на дошці пише формули для обчислення периметрів, площ та об’ємів геометричних фігур.
З рештою учнів у цей час фронтально усно за малюнком прямокутного паралелепіпеда на дошці:
1)    Назвати рівні ребра прямокутного паралелепіпеда;
2)    Назвати нижню грань прямокутного паралелепіпеда;
3)    Назвати грані, яким належить вершина А;
4)    Назвати грані, для яких ребро АВ є спільним.
5)    Тарасик розповів, що бачив прямокутний паралелепіпед, грані якого мали площу 2 м 2, 3 м 2, 4 м 2, 6 м 2. Чи може так бути?

ІІІ. Гра «Лото»

IV. Розв’язування вправ
1. Ящик, що має форму прямокутного паралелепіпеда, вирішили пофарбувати. На фарбування 1 дм 2 поверхні потрібно 10 г фарби. Чи вистачить 2 кг 500 г фарби, щоб пофарбувати ящик розмірами 90х60х50 см?
Розв’язання:
   1)    9 · 6 = 54 (дм 2) – площа однієї грані
   2)    9 · 5 = 45 (дм 2) – площа другої грані
   3)    6 · 5 = 30 (дм 2) – площа третьої грані
   4)    (54 + 45 + 30) · 2 = 258 (дм 2) – площа всіх граней
   5)    258 · 10 = 2580 (г) – потрібно фарби
Відповідь: не вистачить

2. Бак розмірами 1м60см х 2м х 1м80см треба заповнити водою. Скільки 8-літрових відер води для цього потрібно?   (1 л = 1 дм 3)
Розв’язання:
    1)    16 · 20 · 18 = 5760 (дм 3) –  об’єм бака
    2)    5760 : 8 = 720 (відер)
Відповідь: потрібно 720 відер води

3. Господар вирішив засіяти соняшником ділянку землі прямокутної форми. Ширина ділянки 500 м, довжина 80 м. Скільки йому потрібно насіння, якщо на 1 га (10000 м 2) потрібно 15 кг?
Розв’язання:
1) 500 · 80 = 40000 (м 2) = 4 га – площа ділянки
2) 4 · 15 = 60 (кг) – потрібно насіння

V. Практична робота з комп’ютером
Використовуючи програму Пакет динамічної геометрії накреслити на екрані комп’ютера прямокутник, визначити довжини його сторін. У зошиті знайти периметр і площу цього прямокутника, перевірити результати за допомогою комп’ютера.

VІ. Домашнє завдання
Знайти об’єм і площу поверхні підручника з математики.