Інформатика, 5 кл
                                                 
Урок 8
Тема: Комп¢ютер як пристрій опрацювання
даних. Різновиди комп’ютерів. 
Мета: сформувати уявлення про види сучасних персональних
комп’ютерів, учити розрізняти їх; з’ясувати переваги та недоліки кожного виду;
розвивати вміння  аналізувати,
порівнювати, узагальнювати та систематизувати інформацію; виховувати
інформаційну культуру та пізнавальну активність учнів, почуття колективізму , вміння
виявляти толерантність, ввічливість, повагу до оточуючих.
Розвиток компетентностей: мовна,
ініціативна,
соціальна та громадянська, загальнокультурна.
                                                  Хід уроку
І.
Перевірка домашнього завдання
•       
Які складові комп'ютера ви знаєте?
•       
Які пристрої використовуються для збереження даних?
•       
Які пристрої використовуються для опрацювання даних?
•       
Які пристрої розміщуються, як правило, всередині системного
блока?
•       
Які пристрої для введення даних ви знаєте?
•       
Як називається пристрій для виведення даних на екран? На
папір?
•       
Що означає “клацнути ліву кнопку миші”?
Пограйте у гру “Ланцюжок слів”. По черзі називайте пристрої, зображені на
малюнку. Один називає пристрій введення, інший – пристрій виведення. Переможцем
стане той, хто назве останній пристрій. 
ІІ.
Пояснення нового матеріалу
Перегляд відеофільму «Види сучасних ПК»
У зошит накреслити схему з
підручника – ст 41
Фізкультхвилинка
Учні помахом голови «Так» чи «Ні»
висловлюють своє відношення до почутих тверджень:
1.     Комп’ютер – це пристрій
для роботи з інформацією (+)
2.     Принтер потрібен для
виведення звукової інформації (-)
3.     Сканер – це пристрій для введення
інформації (+)
4.     Колонки виводять текстову
інформацію (-)
5.     Монітор – це пристрій для
введення інформації (-)
6.     Ноутбук – це портативний
комп’ютер (+)
ІІІ.
Усвідомлення вивченого матеріалу
1. Проведення рольової гри
«Мій комп’ютер».  Робота в групах
Учні об’єднуються в три
групи. Перша група розповідає про пристрої введення інформації, друга – про пристрої
виведення, третя – про про пристрої збереження інформації.  Потрібно назвати пристрої,  уявити себе одним із названих  пристроїв і розповісти про свої можливості.
2. Фронтальне опитування
1. Назвіть переваги ноутбука порівняно зі стаціонарним
комп’ютером.
2. Назвіть недоліки
ноутбука порівняно зі стаціонарним комп’ютером.
3. Комп’ютер якого виду є
найбільшим за розмірами?
4. Комп’ютер якого виду є
найменшим за розмірами?
5. Комп’ютер якого виду
дозволяє працювати без використання клавіатури і миші?
6. Чим відрізняються нетбук і
ноутбук?
3. Розгадування кросворду (Робота в парах)
| 
н | 
о | 
у | 
т | 
б | 
е | 
т | 
| 
  к | 
а | 
о | 
н | 
у | 
н | 
б | 
| 
с | 
е | 
ф | 
п | 
к | 
л | 
у | 
| 
е | 
л | 
т | 
р | 
о | 
я | 
к | 
| 
т | 
а | 
р | 
и | 
т | 
л | 
ь | 
| 
о | 
м | 
с | 
н | 
н | 
а | 
к | 
| 
к | 
п’ | 
ю | 
т | 
е | 
р | 
с | 
1. Розташуйте комп’ютери у
порядку зростання їх маси: нетбук, ноутбук, смартфон, планшетний комп’ютер.
2. Назвіть види комп’ютерів, у
яких відсутня клавіатура як окремий пристрій
3. Назвіть види комп’ютерів, у
яких для введення даних використовується тачпед.
IV. Практична робота з комп’ютером
Набрати у текстовому
процесорі  Word текст параграфа 2.2 (ст. 35) з
підручника
V. Домашнє завдання
§ 2.2 
