Урок-віночок з
математики
в 5 класі
Тема уроку: Додавання, віднімання натуральних
чисел
Мета уроку: Узагальнити та систематизувати
знання учнів з теми «Додавання, віднімання натуральних чисел», удосконалити
вміння розв’язувати завдання на виконання дій з натуральними числами та їх
порівняння; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички; активізувати
пізнавальну діяльність учнів; виховувати повагу до національних традицій.
Хід уроку
І.
Повідомлення теми і мети уроку.
Слово вчителя. Ми закінчуємо вивчення теми «Додавання і віднімання
натуральних чисел». Ця тема в курсі
математики займає одне з перших місць, тому що протягом всього свого життя ми
постійно зустрічаємось з такими числами
і дуже часто нам доводиться їх додавати і віднімати. Сьогодні на уроці ми
повинні повторити цю тему.
Але урок у нас з вами буде незвичайний. Ми з вами на 45 хвилин поринемо у чудовий світ
науки, яка зачаровує, дивує оточена містикою та магією – це світ математики.
Сьогодні ми матимемо можливість бачити красу квітів і красу математики. Квіти –
вічні супутники нашого життя. Квіти створюють піднесений настрій, надихають на творчість. Ми побудуємо наш урок
так, що будемо сплітати віночок. Вінок – символ життя,
долі, життєвої сили, символ дівоцтва. Здавна повелося, що традиційний
український вінок сплітається з квіток, кожній з яких надано певного
символічного змісту. Усього існувало близько 70 видів українського вінка:
вікові, дівочі, ритуальні, звичаєві, магічні, весільні та інші. Ми побудуємо наш урок так, що будемо сплітати
віночок А з чого ви дізнаєтесь відгадавши загадку:
Ми сплетемо віночок із наших знань.
Перед вами вінок з простих
гілок і його краса залежить від вашої працьовитості.
Український віночок – не просто
краса, а й оберіг „Знахар душі”, бо в ньому є така чаклунська сила, що болі
знімає, волосся береже. Цей звичай плести віночки прийшов до нас із давнини. І ми
сьогодні будемо вплітати по одній квіточці – тим самим виконувати по одному
завданню. Отже, приступаємо до роботи.
ІІ.
Розв’язування вправ
1 завдання. Розгадайте кросворд.
1. Результат дії додавання
(сума)
2. Один з розрядів
натурального числа (десяток)
3. Числа, які
використовуються при лічбі, називаються… (натуральні)
4. Дія, обернена до дії
додавання (віднімання)
|
1
|
|
|
|
|||||||||||
|
2
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
4
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
Вплітаємо – м’яту. Повна рожа, мак чубатий, між кущами
м’ята. І барвінок хрещатий стелиться до хати – обереги духовної спадщини.
2 завдання.
Розмістити числа у порядку зростання (магніти)
342
Б
|
346
А
|
351
Р
|
426
В
|
452
І
|
531
Н
|
564
О
|
624
К
|
Вплітаємо квітку – барвінок. А що він означає у
віночку? Барвінок – життя й безсмертя
людської душі , вірність, оберіг домашньої оселі .
3 завдання.
А тепер порахуємо усно:
1) 190 005
+ 5= 190 010 (к) 2) 997 + 1 003 = 2 000 (а)
3)
500 000 – 5 = 499 995 (л)
4) 10 000 – 100 = 9 900 (и)
5)
10 000 + 1 000 = 11 000 (н)
5) 56 789 – 589 = 56 200 (а)
190 010
к
|
2 000
а
|
499 995
л
|
9 900
и
|
11 000
н
|
56 200
а
|
56 000
в
|
10 100
м
|
2 100
п
|
Вплітаємо
калину. В центрі віночка було гроно
калини – символ краси і дівочої вроди, символ України.
4 завдання.
Працюємо самостійно: кожен ряд у класі – розв’язує
в зошиті один приклад на дві дії, потім
результати розмістити у порядку спадання чисел:
1) 1 524 + (1 226 – 752)
= 1 524 + 474 = 1998 (ерт)
2) (7 854 – 349) + 2 432 = 7
505 + 2 432 = 9 937 (без)
3) 3 256 – (1 675
+ 643) = 3 256 – 2 318 = 938 (ник)
4) 6 320 + (4 232
– 654) = 6 320 + 3 578 = 9 898 (см)
Вплітаємо
безсмертник – символ здоров'я
5 завдання.
Поставте замість зірочок необхідні цифри:
3*45 _ *57*9
+ *2*1 4**53
515* 3313*
Так як
зірочок багато у наших прикладах, так багато пелюсток у наступної нашої квітки
– ромашки. Ромашка- символ дівочої чистоти, доброти, ніжності, кохання.
6 завдання.
А тепер розглянемо задачу № 73 на ст. 17 вашого
підручника
1838 – 1769 = 69 років
69 років 2 місяці 1 день прожив Котляревський
Вплітаємо у
наш віночок мак – символ боротьби українського народу за волю.
7
завдання.
Виконайте дії:
76 м 39 см – 41 м 24 см = 35 м 15 см
22 км 527 м – 17 км 783 м = 4 км 744 м
Скільки б кілометрів не пройшли ви по землі, про домашній
затишок вам завжди будуть нагадувати чорнобривці, що в народі називають ще оксамитки, бархатки,
бо яскраві суцвіття виграють у промінні сонця.
8
завдання.
Знайди закономірність і впиши відсутнє число:
100
|
75
|
250
|
225
|
500
|
|
13
|
49
|
117
|
153
|
221
|
|
475 257
Вплітаємо гілочки хмелю. Зведе він докупи наш віночок, зробить його
міцним та довговічним, як наша земля, на якій ростуть всі ці квіти.
ІІІ. Підсумок уроку.
Наш віночок знань – сплетений. І урок підійшов до
завершення.
- Ми сьогодні ознайомилися з одним з національних
символів українського
народу – віночком. Розв’язуючи математичні
завдання, склали віночок, дізналися, що символізують квіти у вінку. І я дуже сподіваюся, коли знову
прийде літо і зацвітуть квіти, ви згадаєте, про що ми сьогодні говорили і сплетете
собі віночок-оберег.
IV. Домашнє завдання
А зараз запишіть завдання додому – повторити
параграфи 3 і 4, виконати задачу № 158
Комментариев нет:
Отправить комментарий